Amin Zaten İnanmaya Hep Hazırdık-Gürkan Hacır

Gürkan Hacır’ın Amin Zaten İnanmaya Hep Hazırdık Kitabını Oku, Gürkan Hacır’ın Amin Zaten İnanmaya Hep Hazırdık Kitabından Alıntılar, Gürkan Hacır’ın Amin Zaten İnanmaya Hep Hazırdık Kitabının Konusu, Gürkan Hacır’ın Amin Zaten İnanmaya Hep Hazırdık Kitabından Sözler.

Gürkan Hacır’ın ikinci kitabı Amin -Zaten İnanmaya Hep Hazırdık kitabından alıntılar, sözler:

Bakmayın siz Fikri Sağlar’ın işi magazinleştirip Bayan Büyükanıt’ın harcamaları konuşuldu sözlerine. Hiçbir Genelkurmay Başkanı eşinin harcaması gibi şeylerden ötürü geri adım atmaz. Soru şu: Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt’a Cumhuriyetimizin kuruluşu ile ilgili bir belgeyi sunmuş olabilir mi? Ve bu belgeyi gören Büyükanıt, 4 Mayıs’tan sonra geri adım atmaya başlamış olabilir mi?”

2011 yazının son günleriydi. Bir arkadaşımla beraber İstanbul’un sakin ve güzel balık lokantalarından birine oturmuştuk. Bir yandan yemeğimizi yerken bir yandan da yazmaya devam ettiğim “Amin”i konuşuyorduk. Daha doğrusu ben heyecanla anlatıyordum, o dinliyordu. Kitabın hikâyesine kendimizi o kadar kaptırmıştık ki etrafımızda kim var, kim yok merak bile etmedik.

27 Nisan 2007 günü Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu yapılmış ve Abdullah Gül yeterli oyu henüz sağlayamamıştı. O günün akşamında Genelkurmay’ın internet sitesine konan bildiri tam anlamıyla bir muhtıraydı. Peki, sonra ne oldu? Tam bir hafta sonra yani 4 Mayıs’ta Genelkurmay Başkanı Büyükanıt ile Başbakan Erdoğan Dolmabahçe’de bir araya geldi. Ünlü Dolmabahçe mutabakatında neler konuşuldu hiç açıklanmadı ama her iki tarafta bu görüşmenin gizli olduğunu ve aralarında kalması gerektiğini ısrarla vurguladı. Yani hem önemli bir konuşma olduğunu belirtmek istiyorlar hem de konuşulanların bir sır olarak kalacağını vurguluyorlar.

Türkiye bir geçiş devleti olarak mı kuruldu?

90 yıllık anlaşma ne içindi? Eğitimden sağlığa finanstan medyaya, mimariden sanata…

Her şeye rağmen yine de bir mucize yaratabilir miydik? Kimler engel oldu?amin zaten inanmaya hep hazirdik gurkan hacir

”İyi bir Siyonist olmak için bir parça antisemit olmak gerekir.” Chaim Greenberg

Hiç samimiyetle düşündünüz mü? Cumhuriyetimiz neden bu kadar kolay çöktü?

Bu Cumhuriyeti kimler inşaa etti? Kuruluştan bu yana hep şanslı olanlar kimlerdi?

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.