Alvin Toffler Sözleri

Dünyanın En Fütüristleri Arasında Yer Alan Hatta Financial Times Tarafından ”Dünyanın En Ünlü Fütüristi Yani Gelecekçisi” Olarak Gösterilen Alvin Toffler’in Söylediği Özlü, Güzel, Anlamlı, Gelecekle İlgili Sözler.

Gelecek ile ilgili öngörüleri ile dünyanın en iyi gelecekçileri arasında yer alan Amerikalı fütürist, yazar Alvin Toffler’in birçok kitabı dünya çapında büyük ilgi görmüştür.

Gelecek Şoku (Future Shock), Üçüncü Dalga (The Third Wave), Savaş ve Anti-Savaş (War and Anti-War), Zenginlik Devrimi (Revolutionary Wealth) gibi kitapları ile tanınan gelecekçi yazar Alvin Toffler’in kitaplarını web sitemizde bulabilirsiniz.

Alvin Toffler birçok gelecek ile ilgili tahmini tutmuştur. Hala da tutmaya devam eden tahminleri vardır. Alvin Toffler düşünceleri ile birçok ekonomisti, iş adamını, ünlü kişileri etkilemiştir.

3 Ekim 1928 doğumlu Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Alvin Toffler düşünceleri, fikirleri ile dünya çapında etkili olan birisidir.

Alvin Toffler’i kısaca tanıdıktan sonra şimdi sıra Alvin Toffler’in resimli sözünden yer aldığı Alvin Toffler’in sözlerini paylaşmakta.

Amerikalı fütürist, yazar Alvin Toffler’in sözleri:

İlk çağlarda güçlü olan, endüstri çağında zengin olan kazanırdı. Bilgi çağında ise bilgili olan kazanacaktır.

21. yüzyılın cahilleri, okuma yazma bilmeyenler değil; yanlış öğrendiklerini unutamayan, yeniden öğrenmeye, değişime ve dönüşüme açık olmayanlar olacaktır.Alvin Toffler resimli sozleri

Bir sonraki büyük patlama genetik ve bilgisayarın birleştirildiği gün olacak. Organik bir bilgisayardan bahsediyorum.

Toplum, yaşlıları gözeten ve nasıl şefkatli ve dürüst olunacağını bilen insanlara ihtiyaç duyar. Toplumun hastanelerde çalışacak insanlara ihtiyacı vardır. Toplum yalnızca bilişsel değil, fakat duygusal ve harekete geçiren becerilere de ihtiyaç duyar. Toplumu sadece veriler ve bilgisayarlarla yürütemezsiniz.

3.08/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.