Allah’ın İsimlerinin Sırları-Arif Arslan

Allah’ın İsimleri ve Allah’ın İsimlerinin Anlamlarını Hakkında Bilgi Veren Güzel Dini Bir Kitap.

Arif Arslan’ın Allah’ın İsimlerinin Sırları kitabı 2013 yılında 22. Baskısı yapılmış bir kitaptır.

Arif Arslan’ın en çok satan kitaplarından biri olan Allah’ın İsimlerinin Sırları kitabı 447 sayfadır.

Allah’ı sevmenin ve O’na giden aydınlık yolda ilerlemenin ipuçlarından biri de, O’nun muhteşem sıfatları ve tüm varlığını kuşatan isimlerini anlamaktır.

‘Allah’ın İsimlerinin Sırları’, kendi alanında yazılmış Havas âlimlerinin eserlerindeki seçmelerden oluşurken, Allah’ın güzel isimlerinin anlamlarını, ebced değerlerini, zikir saatlerini, manevi hayatımıza bakan yönlerini ve faydalarını gözler önüne seriyor.

Esmaü’l Hüsna’yı keşfederken şimdiye kadar görmediğiniz manevi tad ve lezzetlerle tanışacaksınız.

Bu sonsuz okyanusta yol almaya hazır mısınız?

Arif Arslan’ın Allah’ın İsimlerinin Sırları kitabından alıntılar:

Allah’ın varlığı ve birliği bizim idrakimizin üstünde olsa da, anlaşılmayacak kadar zor ve içinden çıkılmaz değildir. Zira yüce Allah, herkese ayrı bir şekilde tecelli eder ve iman nurunu isteyenlerin içinde yakar. Tabii bu isteğin karşılıklı olması da önemlidir. Rızasını ve desteğini istediğiniz Allah’ın da sizi ve sizin iman ve hidayetinizi istemesi lazım. Bu son cümleye takılanlar olacaktır. Şöyle ki: ”Madem Allah’ın istediği kişiler iman ediyor, o halde iman etmeyenler de yine O’nun dilleği kimselerdir veya onun istemedikleri iman etmez…” Peki, durum böyle midir?

Hayır öyle değil! Ancak şurası bir gerçektir ki; kişi aklı, kalbi ve iradesi ile Allah’a yönelip inanmak için maddi manevi bir dilekçe vermezse, Allah ona iman da vermez, başka bir şey de…Allahin simlerinin Sirlari Arif Arslan

Şimdiye kadar bu tür kitaplardan belki de birkaçını alıp okudunuz belki de hiç görmediniz ve okumadınız. Bu kitabı şöyle bir karıştırdığınız zaman eminim alıp okumuş ya da görmüş olduklarınızla aralarındaki farkı, fark edip anlayacak ve göreceksiniz… Hiçbir iddiamız yok. Ancak, şu da bir gerçektir ki, bu konuda bir ilki gerçekleştirdiğimize inanıyoruz. Çünkü şimdiye kadar yazılanları gözden geçirdik ve emsaline rastlamadık.

3.75/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺