Allah Var Problem Yok!-Ferudun Özdemir

Bu da Geçer Ya Hu Kitabının Yazarı Ferudun Özdemir’in Allah Var Problem Yok! Kitabı Tüm Kitapçılarda.

Hani bazı kitaplar vardır okudukça insana huzur verir Ferudun Özdemir’in Allah Var Problem Yok kitabı da o türden kitaplardan.

Ferudun Özdemir’in Allah Var Problem Yok kitabı birçok hikayeden oluşan bir kitap. Ferudun Özdemir’in Allah Var Problem Yok kitabı kimi zaman duygulandıran kimi zaman güldüren ve okudukça okumak istediğiniz bir kitap.

Ferudun Özdemir’in Allah Var Problem Yok kitabından alıntılar:

‘’Kim Allah’a güvenirse O, ona yeter.’’

Yeryüzüne misafir olup bu inişli çıkışlı hayat yoluna koyulduk hepimiz… Bazen sevindik, bazen üzüldük, bazen tökezledik… En yalnız, en çaresiz kaldığımız zamanlar oldu; belki de çaldığımız tüm kapılar yüzümüze kapandı…

Bazen oldu ki, en dar zamanda ve belki de hayattan ümidimizi kestiğimiz anda yetişti bir imdat eli, elimize… ‘’Kul sıkıştı ve Hızır yetişti…’’ diyerek tökezlediğimiz yerden doğrularak ayağa kalktık belki…

En mahzun, en çaresiz zamanda kapımıza Hızır’ı kim yolladı peki? ‘’O’na ruhumdan üfledim,’’ diyerek, kendisinden bir cüz ihsan edip değer verdiği insan, tüm bu yakarışlarına icabet eden Dost’tan ne zaman ayrı kaldı ki? Bu, öylesine yüce bir Dost ki, insana ‘’şah damarından’’ daha yakın…

Böyle yakın bir Dost’u varken insan aciz kalır mı, çaresiz kalır mı? Şu kâinatta her şey geçici; her şey sanal… Bir rüya gibidir hepsi; gelir ve geçer… Bâki olan sadece ve sadece Yüce Allah (c.c.)’tır. Dolayısıyla her şey boştur, geçicidir. Sadece O vardır.

Allah var! O halde neden hâlâ sıkıntılarının içerisinde bocalayıp duruyorsun? O, senin duana icabet etmek, sana derman olmak için her daim vardı ve şimdi de var.

Bil ki, Allah var; problem yok!

İnsan denen varlık Yeryüzü’ne gönderildiğinden bu yana oldukça uzun zaman geçti… Geçti geçmesine ama, insanın temel ihtiyaçları olan sevgi, saygı, hoşgörü, şefkat, merhamet, empati ve yardımlaşma gibi erdemleri kadar, savaş, kavga, anlaşmazlık ve kutuplaşmalarında da hiçbir değişiklik olmadı. İyi-kötü her zaman oldu ve olacak da.

Allah, istememizdeki samimiyeti, duaları duyar, bilir.

Sen Allah’a dayandıktan sonra karşında kim durabilir ki?

Bil ki, o bildiğin hazineler, gerçek padişah olan Allah’ın hazineleri yanında okyanuslarda bir damla değerinde bile değildir.

Derdi veren Allah, dermanını da beraberinde sunar sana gerçekte…

Sen, onun bunun adaletine değil, Allah’ın adaletine sığın.

Allah’ı nasıl biliyorsan, sana o şekilde kendini hissettirir.

Allah’tan ne gelirse ona razı olana ne mutlu!

Allah ile beraber olmanın en güzel yolu, O’na ibadet etmede gizlidir.

Allah ile kul pazarlığına girişme! Onun hazinelerine akıl, sır erdiremezsin!Allah Var Problem Yok Ferudun ozdemir

Allah, sana istediğinin dışında bir maraz verince ona rıza gösterip sabret. Dosttan gelen belâ seni temizler. O’nun ilmi senin tedbirinden üstündür.

Nefes aldıkça hayat varsa, hayatta olduğumuz müddetçe de tövbe imkânımız var. İş işten geçmeden, tüm kusurlarımız için tövbe etmeli ve Allah’a sığınmalı!

Hayat, inişli, çıkışlı… Bazen ağlatarak, bazen güldürerek devam ediyor işte; bize verilen müddet nezdinde de devam edecek, öyle ya da böyle…

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺