Alın Teri-Jack London

Jack London’un Alın Teri Kitabının Konusu, Çalışma Koşullarının Zorluğu Hakkında Romanlar, Jack London’un Alın Teri Romanını Oku, Çalışma Şartlarının Zorluğu İle İlgili Kitaplar, Jack London’un Alın Teri Romanından Alıntılar, Jack London’un Alın Teri Kitabından Sözler, Jack London’un Alın Teri Kitabının Özeti, Jack London’un Alın Teri Romanı Hakkında.

Jack London’un Alın Teri romanı çalışma koşullarının zorluğunu, insanın makineleşmesine değinen ve Meksika´da devrim mücadelesini konu almaktadır.

Jack London’un Alın Teri kitabından alıntılar:

Ben işçi sınıfı içinde doğdum.

Coşku, hırs ve ülkü denen şeyleri çok genç yaşlarda keşfettim. Bu tutkuları dindirebilmek çocukluk yaşamımın en temel sorunu oldu. Gemilerde tayfalık, limanlarda hamallık yaptım; konserve fabrikalarında, daha başka fabrikalarda ve çamaşırhanelerde çalıştım; ot biçtim, halı temizledim, cam siliciliği yaptım.

Alin teri Jack LondonAma hiçbir zaman emeğimin tam karşılığını alamadım. Bundan böyle ölesiye çalışmayacağım. Eğer bir daha ölesiye çalışırsam, gerekenden bir damla fazlasını yaparsam: Allah belamı versin!

Ayırmasın Tanrı beni işimden. Ölürsem eğer gece inmeden. Diliyorum Tanrı’dan işim bitmiş olsun.

1.75/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺