Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı-Yavuz Unat

Ali Kuşçu’nun Hayatını Eserlerini Kitaplarını Anlatan Hakkında Detaylı Bilgi Veren Kitaplar Nelerdir, Çağını Aşan Bilim İnsanı Kimdir, Yavuz Unat’ın Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı Kitabını Oku, Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı Kitabı Kaç Sayfadır, Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı Kitabından Sözler, Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı Kitabı Hakkında.

Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı-Yavuz Unat’ın hazırladığı Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı kitabında Ali Kuşçu’nun hayatını, matematik, astronomi ve diğer eserlerini, bilimsel çalışmalarını, eserlerinden sözleri metinleri bulabilirsiniz.

Ali Kuşçu hakkında merak ettiğiniz hemen hemen her şey Yavuz Unat’ın hazırladığı Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı kitabında yer almaktadır.

Yavuz Unat’ın Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı kitabı Kaynak Yayınları tarafından 2009 yılında yayımlanmıştır.

Kaynak Yayınları’ndan 2009 yılında çıkan Yavuz Unat’ın Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı kitabı 154 sayfadan oluşmaktadır.

15. yüzyılın önemli bilim insanlarından olan Ali Kuşçu, Osmanlı’da fen bilimlerinin yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkıda bulunmuştur. Matematik ve astronomi üzerine çok sayıda eser yazan Kuşçu hakkında birçok araştırma yapılmış olmasına karşın, onun bilimsel kişiliği tam olarak ortaya konamamıştır. Kuşçu’nun çağının ötesinde bir bilim insanı olduğu henüz yeni anlaşılmaktadır, çünkü onun şimdiye kadar sadece beş eseri incelenebilmiştir.

Kuşçu’nun astronomi kitabı Fethiyye ve matematik kitabı Muhammediye, medreselerde okutulmak üzere yazılmıştır.

Bu çalışmanin birinci bölümünde Kuşçu’nun hayatı, eserleri ve bilimsel çalışmaları ortaya konulmuş, ikinci bölümde ise şimdiye kadar üzerinde çalışılmış eserlerinden örnekler verilmiştir.

Yavuz Unat’ın Ali Kuşçu Çağını Aşan Bilim İnsanı kitabından alıntılar:

Bu dizinin amacı, emperyalist Batı’nın Asya’yı ve İslam uygarlığını dikkate almayan bir safsatasını; yani ”bilimin sadece Antik Yunan ve Batı kaynaklı olduğu” hurafesini ortadan kaldırmaktır.Ali Kuscu cagini Asan Bilim insani Yavuz Unat

Türkler bilim ve uygarlık dünyasına taze kan getirmekle kalmamış, aynı zamanda Orta Asya ve Çin buluşlarını da özümseyerek, yüksek düzeyde bir sentez yaratmışlardı. Artık bilim, Çin’den Atlantik kıyısına kadar yayılan bir coğrafyada etkinlik gösteriyordu.

Uygarlık ve bilimsel atılım, insan hayatının her yönden devrimcileşmesiyle mümkündür.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺