Alahçın-Ferda Güneş Aydın

Ferda Güneş Aydın’ın Alahçın Munar Ağacı Hikayesi Kitabı Çıktı.

Yazar Ferda Güneş Aydın’ın Alahçın adlı romanı Aya Kitap etiketi ile 2018 yılında raflarda yerini aldı. Aya Kitap etiketi ile çıkan Ferda Güneş Aydın’ın Alahçın kitabının sayfa sayısı 248 sayfadır.

Ferda Güneş Aydın yeni romanı Alahçın’la okurlarını şaşırtmayı başarıyor ve satırlarıyla buluşan herkesi büyülü bir yolculuğa davet ediyor.

Yazar, etkisinden uzun süre çıkamayacağınız bir atmosfer yaratırken, efsanelerle, fantastik unsurlarla, incelikle ördüğü romanında, çizdiği gerçekçi karakterlerin kalplerine aşkla dokunuyor. Böylelikle, karakterlerin önüne çıkan aşılması güç her engel, aşkın sınandığı bir yapbozun parçaları haline geliyor.

Günümüz Türkiye’sinden, Orta Çağ İskoçya’sına, masallar, klanlar, derebeyler dönemine uzanan, güçlü bir kadının hikâyesi olan Alahçın, soluksuz okuyacağınız bir serüven olarak okurlarını bekliyor.

Ferda Güneş Aydın’ın Alahçın Kitabından Alıntılar:

Efsaneye göre yaşam ağacı olan Muñar Ağacı her bahar çiçek açar meyveye dururmuş. Ağacın olgunlaşmış meyvelerinin sarı nektarından ölümsüzlük suyu akarmış. Onun dallarına yuva yapan kuşlar ağacın leziz nektarından içer, böylece ölümsüz hale gelirlermiş.

Günün birinde Muñar Ağacı’nın dallarında doğan bir yavru kuş Muñar Ağacı’na aşık olmuş. Gün doğmuş, gün batmış, yavru kuş bu imkansız aşkla büyümüş, olgunlaşıp serpilmiş, bakmaya kıyılamayan yetişkin bir kuş olmuş. Öyle ki, kanatlarının güzelliği, cennetten bakan Umay kuşunu bile kıskandırır olmuş.

Ferda Güneş Aydın’ın Alahçın Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Alahçın

Kitabın Yazarı: Ferda Güneş Aydın

Yayınevi: Aya Kitap

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 248

İlk Baskı Yılı: 2018

Henüz Oylama Yapılmadı.

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.