Akif Manaf Kimdir

AKİF MANAF ÖZGEÇMİŞ

Akif Manaf 1975’ten 1980’e kadar Moskova Ekonomi Enstitüsü’nde Sibernetik Ekonomi öğrenimi gördü. 1980’de ekonomi ve matematik dallarında uzmanlaşarak mezun oldu. 1984’te ekonomide mastır tezini vererek Moskova Ekonomi Enstitüsü’nde hocalık yapmaya başladı. 1994’te felsefe doktorasını (Ph. D.) tamamladı.

Yoga ile ilk 5 yaşında tanışan, Yoga eğitimine 7 yaşında başlayan ve 14 yaşından itibaren düzenli Yoga uygulayan Büyük Üstad Akif Manaf, daha sonra Uzakdoğu felsefelerine duyduğu ilgi dolayısıyla 1989’da Hindistan’a yerleşti.

Sanskrit dilini öğrenip kadim Yoga metinlerinde verilen bilgi ve tekniklerinde uzmanlaştı. Himalaya Dağları’nda bulundu ve uzun süre orada yaşayan gerçek Yoga Üstatlarından eğitim aldı. Orijinal Yoga Sistemi’nin gizli ezoterik bilgilerini edindi ve tekniklerini öğrendi.

Büyük Üstad Akif Manaf aralarında Bilgi Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nin de bulunduğu pek çok kurumda verdiği eğitimleri farklı kurumlar bünyesinde halen sürdürmekle birlikte, çalışmalarını ağırlıklı olarak bilgi ve deneyimlerini insanlara aktardığı Yoga Academy’de devam etmektedir.

Büyük Üstad Akif Manaf 2012 yılında Yoga Antrenörler Derneği’nin (YogAD) kuruluşuna önderlik etmiştir.Akif Manaf Kimdir

Daha sonra, Büyük Üstad Akif Manaf, 2013 yılında rehberliği altında kurulduğu Uluslararası Yoga Federasyonu’nun başkanı oldu. Ayrıca dünyada bir ilke imza atarak özel Yoga müziklerinin bestelenmesine, koreografilerin hazırlanmasına ve yarışların düzenlemesine rehberlik etmektedir.

Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf’ın Türkçe yayınlanmış kitap, DVD ve CD’leri de mevcuttur.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.