Aile Terapisi-Selahattin Yaylamaz

Selahattin Yaylamaz’ın En Çok Satan Kitaplarından Aile Terapisi

Selahattin Yaylamaz’ın Aile Terapisi Aşk, İnsanı Şarj Eder adlı kitabı Aile sorunlarınızı çözmesinde faydalı olacak bir kaynak kitap niteliğinde bir eser.

Hayat Yayınları etiketi ile çıkan 2016 yılında 5. Baskını yapmış olan Selahattin Yaylamaz’ın Aile Terapisi Aşk, İnsanı Şarj Eder adlı kitabı 304 sayfadan oluşmaktadır.

Bir kadın için duygusal ihtiyaç aslında her şeyden önce gelir. Sevilmeyen kadın hırçındır. Sevilen kadın şımarır, şımaran kadın mutludur. Kadın mutluysa herkes mutludur.

Kadın sevildiğinde, erkek övüldüğünde ilişki açısından motive olur. Erkek, çocukluğunda annesi, yetişkinliğinde eşi tarafından sevilmek ister. Erkekleri kim ne kadar takdir ederse etsin, sevdiği kadının takdiri esastır. Aslında tüm çabası da bunun içindir.

İş, erkeğin hem oyuncağı hem de kendini ispat etme refleksidir. Oyuna dalmış ve kendini ispat etme çabasındaki erkek sağlıklı erkektir. Her “iş kolik” erkeği “eş kolik” erkeğe dönüştürmek sizin elinizde.

İlişki kabiliyetlerini tahsil edememiş bir erkek, kadını anlayamaz. Ve “Galiba bu kadında bir sorun var” diye düşünür. Oysa sorun değil, kabiliyet var. Kabiliyeti anlamak için de kabiliyet gereklidir.

Erkek ve kadının bilinçaltı sevgisiz cinselliği reddeder. Temel ihtiyaç olan cinsellik aşk ile doyurucudur. Aşksız cinsellik doyumsuz ve yıpratıcıdır.

Bir erkek ve kadının birbirini yargılaması nükleer saldırı gibidir. Bu saldırı sonucunda Duygusal Boşluk oluşur. Duygusal Boşluk ise Duygusal Kansere neden olur. Duygusal Kanserin bir tek ilacı vardır, o da sevgidir. Çünkü aşk insanı şarj eder.

Selahattin Yaylamaz’ın Aile Terapisi Aşk, İnsanı Şarj Eder adlı kitabından alıntılar:

Bu kitapta bahsi geçen ”sevgili, aşk, ilişki” kavramları, evlilik ilişkisi içindeki yansımaları ve diyalogları konu almaktadır. ”Sevgili, aşk ve ilişki” kavramları evlilik içinde kalacak şekilde değerlendirilmiştir.

Bu kitap; evlilik ve evlilik öncesi evliliğe giden ilişkileri konu almaktadır. Evlilik dışı ilişkiler bu kitabın konusu değildir.

Gelecekte bilgi en değerli para birimi olacaktır.

İçsel sorunlarımızı eşimizle paylaşmak demek yüreğimizde, halının altında birikmek isteyen çöplerimizi boşaltmak, temizlemek demektir.

Bir toplumda kadın ne kadar mutluysa, o toplum o kadar mutludur. Bir toplumda kadınlar ne kadar gelişmişse, yine toplum o kadar gelişmiştir.

Bu kitap bir kınama kitabı değil, tespit ve çözüm kitabıdır.

Sorun odaklı bakan ve sonuç odaklı yaşayan bir toplumuz.

Herkes çocuk sahibi olabiliyor ama herkes anne baba olamıyor. Ebeveynlik görünmeyen bir meslektir. Bu görünmeyen meslek, dünyanın en görünür sonuçlarını ortaya çıkarmaktır.

İnsan çocukluğunda nasıl sevilmişse hayatı boyunca da öyle sevgi arıyor. Seven ve sevilen insan, hasta dahi olmuyor. Çünkü sevgi, insana olağanüstü güç veriyor.

Bir insan bu dünyada halen yaşıyorsa, aslında sevgi enerjisinin gücüyle yaşıyor. Seven ve sevilen insan yaşıyor.

Kadın mutluysa herkes mutludur.
Bir kadın mutluysa…
Bir kadın mutluysa; kocası da mutludur.
Bir kadın mutluysa; çocuğu da mutludur.
Bir kadın mutluysa; bebeği de mutludur.
Bir kadın mutluysa; evde çiçekler açar.Aile Terapisi Selahattin Yaylamaz
Bir kadın mutluysa; ev cennet gibidir.
Bir kadın mutluysa; herkes mutludur.
Bir kadın mutluysa; toplum mutludur.
Bir kadın mutluysa; tüm dünya mutludur.
Kadın mutluysa; erkek başarılı olur.
Kadın mutluysa; çocuk başarılı olur.
Kadın mutluysa; ülke kalkınır.
Kadın mutsuzsa eğer, herkes mutsuzdur.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺