Aidin Salih Kimdir

Dünya Çapında Tanınan Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde Kitabının Yazarı Aidin Salih’in Hayatı:

Aidin Salih 4 Mart 1943 yılında Ukrayna’nın Brusovka köyünde doğdu.

Aidin Salih’in çocukluk dönemi 2. Dünya Savaşı yıllarına denk gelmektedir. Almanya Ukrayna’yı işgal etmişti. Aidin Salih’in çocukluk dönemi çok zor şartlar altında geçti.

Savaş sonrasında döneme denk gelen eğitimin Aidin Salih, çok başarılı bir öğrenci idi. İlkokul, ortaokul ve liseyi başarılarla bitirdi.

Ukrayna’nın Luhansk kentinde Ukrayna’da Tıp Fakültesini bitirdi. Birçok hastanede çalışmış, özellikle savaş sonrası yapılan hastanelerde birçok tecrübe edinmiş olan Aidin Salih’in modern tıp ile ilgili birçok tecrübeleri olmuş.

Sovyetler Birliği’nde yıllarca tıp doktorluğu yapmıştır.

Aidin Salih’in 1972 yılında Taşkent Üniversitesi’nin Biyoloji Bölümü’ne girmiş ve Taşkent Üniversitesi’nin Biyoloji Bölümü’nü 1977 yılında bitirmiştir.

Doktor Aidin Salih, ayrıca Uluslararası Alternatif Tıp Okulu’nu bitirdi.

Ortodoks bir aileden gelmiş olmasına rağmen Dr. Aidin Salih, İslam üzerine yaşamış Müslüman bir kadındır.

Aidin Salih’in eşi Özbekistan Halk Hareketi Lideri Muhammed Salih’tir. Aidin Salih’in Muhammed Salih 1991 yılının Aralık ayında yapılan Cumhurbaşkanlık Seçimlerine aday olmuştur.

Aidin Salih’in eşi Muhammed Salih 1993 yılında siyasi nedenlerle Türkiye’ye sürgün edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı olan Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelmiştir. Aidin Salih’de 1993 yılının Mayıs ayında çocukları ile birlikte İstanbul’a gelmiştir.Aidin Salih Kimdir

Aidin Salih eşsiz eseri Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde kitabı 2007 yılında yayımlanmıştır. Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde kitabının Türkçeye çevirisini ise Hatice Misge yapmıştır.

Aidin Salih 9 Kasım 2014 tarihinde 71 yaşında iken İstanbul’daki evinde ölmüştür.

Aidin Salih’in Kitapları:

Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde

4.14/5 (43)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺