Ahmet Batman Sözleri

Ahmet Batman’ın En Güzel Sözleri, Ahmet Batman’ın Kitaplarından Alıntılar, Ahmet Batman’ın Kitaplarından En Güzel Sözler, Ahmet Batman’ın Sabah Uykum Kitabından Alıntılar, Ahmet Batman’ın Soğuk Kahve Kitabından Alıntılar, Ahmet Batman’ın Bana İkimizi Anlat Kitabından Alıntılar, Ahmet Batman’ın Resimli Kitap Alıntıları, Ahmet Batman’ın Resimli Kitap Sözleri, Ahmet Batman’ın Resimli Sözleri, Ahmet Batman’ın En Güzel Aşk Sözleri, Ahmet Batman’ın Aşk Sözleri, Ahmet Batman’ın Aşk Şiirleri, Ahmet Batman’ın Şiirleri, Ahmet Batman’ın Özlü Sözleri, Ahmet Batman’ın Anlamlı Sözleri.

Sabah Uykum, Soğuk Kahve ve Bana İkimizi Anlat adlı kitapları ile tanıdığımız yazar Ahmet Batman‘ın birbirinden güzel sözleri:

Belki de aşk; benim olanın senin olması, senin olanın bende yaşaması.

Kaybetmekten değil, ona zarar geleceğinden korkar. Gerçekten sevmek budur işte. İstediği yerde olsun, sadece iyi olsun.

Boş vaktin olursa bırak kitap okumayı, müzik dinlemeyi. Az biraz beni özle sonra ne halin varsa gör.

Eğer seni öpmüyorsam, öpmek istemediğim için değil, öpmeye kıyamadığım içindir. Ben öyle bir adamım, bunu senden iyi bilen yok. Gözlerine bakmıyorsam, bakmayı sevmediğim için değil, bana baktığında her şeyi unuttuğum içindir ve bunu da senden başka bilen yok. Ben öyle bir adamım, hep söylüyorum ya, gelişine seviyorum seni… Bana gelişine, yine gelişine… Ve içimde bir adam var, susmuyor hiç, seni nereden tanıyor, onu da bilmiyorum. Aynı kızı seviyoruz biz.

Tekrar tekrar dinlediğim şarkılar gibisin. Bazen üst üste yüz kere seviyorum seni.

Başkalarına beddua etmek için harcadığın zamanı, kendi haline şükretmek için dua ederek harcamalısın.

Ve sen benim yerime birini koymayı denedin, oldu ya da olmadı ama denedin. Kimse kimsenin boşluğuna ‘cuk’ diye oturmaz. Ya geniş gelir ya dar. Masum değiliz, sadece gülüşlerimiz güzel.

Seni bana getirmeyen yolların da bir bildiği vardır.

Sahiplenmek diye bir şey var. Başkalarından kıskanmak, hatırlayamamak sırf unutamadığından. Çay bardağında bırakılan dudak payı mesafesi kadar yakın olmak ama üşümek.

Geç kalma huzurum, bekleyenin var. Geç kalma huzuru getirenim, özleyenin var.

Sen de çok güzeldin en yarım halinle bile.

Topuklu ayakkabı mı yoksa ben mi? Bir kadını zorlayan bir soru olabilir.”Çikolata mı ben mi?” sorusu kadar olmasa da zorlar. Sizler topuklu ayakkabısı ayaklarını vuran kadınlarsınız. Topuklarınızın altında kâğıt mendiller var. Bazılarınızın gözyaşlarını silen mendiller işte, yabancı değiller. O mendiller hep canınızın yandığı yerlerde. Çok adisiniz pembe rujlar, çekici kılıyorsunuz dudakları.

Hiç gittin mi sen? Hiç gittiler mi senden?

Açık sözlü olduğunuzda kaybettiğiniz her şey, aslında kazandığınız bir değerdir ve çoğu insan değersizliği seçtiğinden açık sözlü olamaz.

Uyandım yoktun çünkü biz başka şehirler için yaratılmıştık. Başka ülkeler için, başka insanlar için, başka kahvaltı sofraları için.

İçinde biri varken başkasında kendini göremezsin.

Çünkü seni hatırlatan şeyleri görmek, seni görememekten daha acı.

Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyordum. Sevgili desem değil âşık desem değil. Bildiğin rastlantıydık işte ondan öteye gidemedik.

Eğer bu kadar mecbursan gitmeye, git ve bana ayrılıktan bahsetme. Sen beni bir hoşça kal lafına sığdırabilirsin ama ben seni sığdıramadım hiçbir yere…

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana. Sen gibi, senin gibi, biraz da sana benzeyen.

Hayat cümlelerden ibarettir “Seni seviyorum” en klasik ve yerine göre en anlamlı cümle olabilir ama çok eskidi. Eskittiler belki de… Çok heyecan vermiyor bana. Orijinal şeyleri seviyorum ben. Mesela “alışveriş bir yana sen bir yana” demeli.

Bir hayalim var; senin gelinlik giydiğin… İstanbul’un sırf sen varsın diye daha güzel olduğu bir hayalim var. Benim bir hayalim var; çocuklarımın sana “Anne” dediği. Bir hayalim var ki sorma başkasına…

Bana ilk görüşte aşk lazım değil. Biraz genelleştirsek kimse zarar görmez sanki; bana her görüşte aşk lazım. Bana biraz sen lazım ama bana yazılmış bir sen lazım, şöyle alnımın ortasına yazılmış ömürlük bir şey lazım.

Bugün beni kendinde kaybedebileceğin kadar çok sev bugün hiç gitmeyecekmiş gibi gel karış bana bugün ellerimi ellerine ör çünkü sen gelmezsen bana hep dün.

Açıkçası ben seni hiç öpmedim, benim yaptığım yanaklarından mutluluğun dibini sıyırmaktı. Bildiğin tencerenin dibinde kalan pudingi sıyırmak gibi bir şeydi bu. Ben mutluluğu sıyırdım, senin haberin yoktu.

Senin mavi ojelerin var benimse sana olan sevgimi sığdıramadığım gökyüzüm. Hangimiz daha havalı?

Önce kendine bağlayıp sonra gidenler var, en çok onlara kızıyorum. Neden yapar ki bir insan bunu? İşte bence o insan yalandır. Sevdiği de yalan, varlığı da yalan, kaldığı da.ahmet batman resimli en guzel kitap sozleri

Belki şu an ikimizin olmayan bir şarkıyı ayrı şehirlerde başka insanlar yüzünden seviyoruz. Belki karşıma çıkman bir tren biletine bakar, belki de o tren hiç geçmez benim şehrimden.

Elindekileri sev, senden giden herhangi bir şey seni mutsuz edemez çünkü böyle bir lüksün yok. Kazanamadığın şeyler zaten senin olmadı, onlar için hiç üzülme.

Herkes iyi niyetli değildir, bazıları mutsuz olmanı ister.

4.33/5 (24)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺