AhhŞK-Devran Tığlı

Devran Tığlı’nın Ahhşk Kitabından En Güzel Aşk Sözleri, Devran Tığlı’nın Ahhşk Kitabının Konusu, Devran Tığlı’nın Ahhşk Kitabını Oku, Devran Tığlı’nın Ahhşk Kitabından En Güzel Aşk Alıntıları.

Devran Tığlı’nın AhhŞK kitabı 2015 yılında Sokak Kitapları Yayınları’ndan çıktı.

Sokak Kitapları Yayınları tarafından yayımlanan Devran Tığlı’nın AhhŞK kitabı 490 sayfadır.

Gel, aşkı tekrar yazalım mı birlikte?

Bize aşk diye anlatılmış modern dünyanın bencilliklerine inat, aşkın sadece geçmiş yüzyıllarda kalmış bir efsane olarak kalmadığını, aşksız, sevgisiz bir dünyanın sadece et ve kemikle yaşanan bir dünya olduğunu yazalım mı?

Sonsuz evrendeki sonsuz yalnızlığımızın yanına aşk yazıp da yalnızlığımızı unutalım mı?

Benimle bir yolculuğa var mısın? Ahhşk’ın yolculuğuna…

Nere gideceğimizin bir önemi yok, zamanın da. Önemli olan aşkla birlikte geçirilecek zaman, paylaşacaklarımız, aşkla üstümüzden atacaklarımız.

Bineceğimiz aracın da önemi yok. Zira o araç da henüz yeryüzünde yok. Ben diyeyim uçan bir halı, sen de uçan bir gemi…

Hep yolculuğumuz başka yerlere ya. Bundan da hep kendimizden uzaklaşıyoruz ya. Kendi değerimizi, kutsallığımızı unuttuk, unutturulduk ya.

Hadi bu sefer yolculuk rotasını çevirelim mi kendimize?

Eşlik et, güzel bir parçaya eşlik eder gibi.

Eşlik et bana. Seni senden alan bir parçaya eşlik eder gibi her satırında. Her satırına, her dizesine hatta eşlik et her kelimesine. Öyle ki sesin, bastırsın, sesimi…

Aşk, her şeyde onu görmektir.

Onu görüp, kendini hiç görmemektir.

Aşk, gözbebeği(n) gibi,

Her şeyi görüp, yalnız onu görüp,

Devran Tığlı’nın AhhŞK kitabından alıntılar:

Sonsuza Kadar
Ben yıkmaya değil, yapmaya geldim.
Yara açmaya değil yaralarını sarmaya geldim.
Düştüğünde elinden tutup kaldırmaya geldim,
Durdurmaya değil seninle birlikte yürümeye geldim.
Sadece kendim için değil bizim için geldim.
Kendini kaybetmiştin ben seni bulmaya geldim.
Karanlığına ışık, kirli görüntülere karanlık olmaya geldim.
Çok bekledin, çok beklettin.
Ben bir ömre hasret gidermeyi yaymaya geldim..
Seni sana teslim edip sonra seni senden almaya geldim.
Belki de bir ömür sevmeye, sevilmeye geldim.
Ben olmaya değil ben biz olmaya hatta Sen olmaya geldim.
Bir ömür yeter mi?
Sonsuza kadar senin olmaya geldim…

Hani bavulunu toplayıp, her şeyi ardında bırakıp da gitmek istediğin o uzak diyarlar var ya… Ben seni oralara götürmeye gelmişim… Masallar ülkesine, kaybettiğin düşlerine, kırılmış hayallerine geri götürmeye gelmişim… Hep birini beklemişsin, belki bir mucize. ‘’Biri de bana dokunsun, tüm içtenliğiyle gülümsesin yüreğime’’ diye beklemekle geçmiş ömrün. Dokunmak şöyle dursun yaralamışlar. Hep koşulsuz güvenmemiş, çok sevmenmiş hak etmediklerini yaşamana sebep olan. Değişmek zorunda kalmışsın. Böyle çıkmamışsın oysaki yola, biliyorum. Öylesine güzelmişsin ki… Hep vermişsin, alamamışsın. Kendini bile… Ne çok yıpratmışlar içindeki o tertemiz insanı. Dünyanın aslında merkezi olduğunu, ne kadar özel olduğunu unutturmuşlar. Ben seni senden alıp önce, silkeleyip de üzerindeki tozları, o güzelliklerini yine sana vermeye gelmişim. İçindeki örselenmiş o çocuğun yaralarını sarmaya gelmişim. İzin verir misin, yüreğine dokunmaya? Benimle gelir misin, sonsuza?

Peri kızı gözlerini şaşkınlıkla açtı. Ne acı vardı ne de kan… İkisi birden kafasını eğip bıçağa baktılar. Sonra aynı anda kafalarını kaldırıp göz göze geldiler. Bu serseriyi iyice hırslandırmıştı. Belli ki ruh sağlığı yerinde olan biri değildi. İlk hareketi ola ki öfkeyle yapmış olsun, normal bir insan daha bıçağı saplamadan pişmanlık duymaya başlayabilir, ama geri dönüşü olmayan bir yola girdiği için engel olamaz, ok yaydan çıkmış olduğu için de sonradan pişman olacağı bu hareketi yapmış olurdu.

Fakat serseri, acı çektirmekten, zarar vermekten, hatta öldürmekten haz duyan normal olmayan birisiydi belli. Pişman olmamıştı. Bu sefer bıçağını bir hançer tutar gibi kaldırıp, omzunun üzerinden güç alarak kalbine doğru saplamaya çalıştı. Bu sefer kemer de onu koruyamazdı.Ahhsk kitap Devran Tigli

Aşk, araftır. Ne cennette ne de cehennemdedir. Aşk cennet ve cehennemin arasındadır, tam ortasındadır. Bir ayağı cennet, bir ayağı cehennem olan duygudur.

Asla vazgeçme! Çünkü insan suya düştüğü için değil, sudan çıkamadığı için boğulur.

Kalp o kadar kırılgan ve o kadar hassas ki. Anahtarını verirken iki kez düşünmeli insan.

3.45/5 (20)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺