Adile Naşit Sözleri

Hababam Sınıfının Hafize Anası, Yeşilçam’ın En Ünlü Kadın Oyuncularından, Gülüşü İle Milyonlar Güldüren, Türk Sinemasının Unutulmaz Oyuncusu, Kalplerimizde Yaşayan Tiyatrocu, Sinema Oyuncusu Adile Naşit’in Söylediği Sözler.

Gerçek adı Adela Özcan olan Türk sinemasının en sevilen oyuncularından Adile Naşit İnce ya da bilinen adı ile Adile Naşit bizi birçok filmde yer yer güldürdü, yer yer hüzünlendirdi. O Türk sinemasının iyi kalpli insanı, unutulmaz rolleri ile hafızamıza kazınmış güzel insanıdır.

Hababam Sınıfı, Ah Nerede, Neşeli Günler, Gülen Gözler, Şabaniye, Canım Kardeşim, Süt Kardeşler, Aile Şerefi, Tosun Paşa, Kibar Feyzo, Sultan, Gırgıriye gibi birçok Yeşilçam filminde rol almış ve oynadığı roller ile, filmlerinden unutulmaz replikleri ile seyircinin gönlünde taht kurmuş güzel insan Adile Naşit’i saygıyla anıyoruz.

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu Adile Naşit’in röportajlarından olsun, söylediği sözlerden olsun en güzel sözlerini araştırıp bulduk.

Adile Naşit’in en güzel özlü, anlamlı, unutulmaz sözleri:

Aşk; hüsranı, gözyaşı bol bir iş.

Kadın, evini sevmeli işi varsa işini de sevmeli.

İş konusunda kesinlikle kıskanç değilim. Arkadaşlarımın en iyi işi yapmaları beni sevindiriyor. Dostlarımı kıskanıyor olabilirim. Çok sevdiğim bütün sırlarımı, dertlerimi anlattığım bir dostum benim dışımda başka bir dost bulup, benden yavaş yavaş ayrılırsa işte o zaman sezdirmeden kaçmayı seçiyorum. Kırgın oluyorum. Eğer kıskançlık buna deniyorsa böylesini yaşıyorum ben içimde.

Bir yılı tekrar geride bırakarak yeni bir yıla giriyoruz. Yeni yıla girmenin heyecanı içindeyiz. 86 yılının, tüm seyircilerime sağlık ve mutluluk getirmesini dilerken tüm yavrularıma okul hayatlarında başarılar, sağlıklar diler hepinizi canı gönülden tebrik eder. O güzel yanaklarınızda öperim. Canlarım benim. Adile Naşit’in 1986 Yılında Trt Ekranlarında 1986 Yılı İçin Yılbaşı Mesajı.

Tiyatro tutkusu babamdan gelen bir tutkudur.

İlk kez kocama aşık oldum. Evliliğimiz yıllardır yürüdüğüne göre, aşk sonradan sevgiye ve dostluk haline dönüştü.

Hiçbir zaman kendimden memnun olmamışımdır. Giydiklerimin bana yakışmadığını düşünürüm.

Son derece korka biriyimdir. Korktuğumda hemen tansiyonum düşer.

Adile Nasit Hafize Ana Sozleri

Bir ekmeği son lokmasına kadar yemeyi bir de ağız dolusu gülmeyi unutma hiçbir zaman.

adile nasit resimli sozleri

Evde ekmek olmazdı komşuya giderdim. Çocuk köfte istiyor biraz bayat ekmek varsa alabilir miyim diye. Halbuki evde yiyeceğimiz bir lokma ekmeğimiz olmazdı.

3.5/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺