Adem Özbay Sözleri

Adem Özbay’ın Sözleri, Adem Özbay’ın Aşk Sözleri, Adem Özbay’ın Sevgi Sözleri, Adem Özbay’ın En Güzel Sözleri, Adem Özbay’ın Aşk Şiirleri, Adem Özbay’ın En Güzel Şiirleri, Adem Özbay’ın En Güzel Anlamlı Sözleri.

Yazar Adem Özbay’ın sözleri:

Bütün mevsimlerde seni severim ben. Bir bahar şarkısı gibi konarım dudaklarına. Kuşlar uçar, rüzgârlar eser. Yalnız sen kalırsın yanımda.

Eğer ki unuttuysan, eğer ki yok sayıyorsan beni artık, özlemiyorsan hiçbir şeyimi, soğuklarda sarılmak istemiyorsan, geceleri koklamak istemiyorsan, kalbinde yer yoksa artık bana. Yine de gidemem sevgilim. Yine de gidemem buralardan. Tenhalarda dolaşırım, gözüne gözükmem, ellerinden tutmam, sevdiğin şarkıları dinlemem. Yine de gidemem buralardan sevgilim, gidemem. Sorma neden, sorma neden.

Aslında konunun özeti şu: Özledim.

Az gittim uz gittim, devleri geçtim, cadıları yendim, yine de kollarında bir masal dinleyemedim.

Bazen bi sevdiğini anarsın. Üşürken yalnız kaldığın uzak iklimlerde. Rüzgâr eser, o konuşuyor zannedersin. Bulutlar geçer, saçları yüzüne değer.

Bekledim seni, ateşin İbrahim’i beklediği gibi. Kuyunun Yusuf’u beklediği gibi. Mecnununu arayan çöl bendim. Yakmamak için ateş oldum, kavuşmak için yüzümü sana döndüm. Tüm sevmek vakitlerinde seni kalbime kıble edindim. Seni sen yokken seni bilmeden sen demeden sevdim.

Ben seni sevmesine severim de. Bu imansız ayrılık gözümü korkutuyor sevgilim.

Beni bir tek sen anlamadın. Bir sen bilmedin beni. Bir sen kırdın kalbimi. Bir sen üzdün. Bir sen yokluğunda üşüttün. Ve bir sen özlettin kendini. Mutlu musun şimdi?

Elim kırmızı ojeli parmaklarının içerisindeyken. Kendimi gelincik tarlasındaki. Kelebek gibi hissediyorum. Sevgilim.

En çok da sen aynasın. Kendimi sende bulduğum, her kayboluşumda.

Falında bir güzellik çıktı güzel kız.3 vakte kadar sevebilirim seni.

Gideceksen bir şarkı söyle de öyle git. Ve tadı damağında kalan bir öpücük… Gideceksen bir kez daha bak da öyle git. Ver son kez sıcacık bir sarılma. Gideceksen son kez birlikte bakalım yıldızlara. Ve dilet tutalım kavuşmaya dair… Gitmen lazım değil biliyorsun.

Gideceksen bir şarkı söyle de öyle git. Ve tadı damağında kalan bir öpücük. Gideceksen bir kez daha bak da öyle git. Ver son kez sıcacık bir sarılma. Gideceksen son kez birlikte bakalım yıldızlara. Ve dilet tutalım kavuşmaya dair… Gitmen lazım değil biliyorsun.

Git işte, git arkana bakmadan. Bilmesin kimseler neden içli bir acıda boğulduğumu. Bilmesinler yıldızların altında ruhumun neden yalpalayıp durduğunu. Tebessümlerimin ateş gibi yaktığını görmesin hiç kimse. Hiç kimseler derdimin ilacının sen olduğunu bilmesin.

Git işte, git arkana bakmadan. Git sevgilim buralardan, başımı belaya sokmadan.

Gözlerimden bulutlar uçar gider. Gökyüzünden yıldızlar kayar gider. Kaybolduğumda kocaman boşluklarda. Sevmek yoldaş olur bana.

Gözlerin bir nehirdir senin. En güzel nergisler orada biter.

Gözlerin bir uğur böceği gibi konuyor gözlerime. Çiçek kokulu saçların, hapşırtıyor beni. Gamzelerin söylüyor her birden çok yaşa emi.

Allahın emri, Peygamberin kavli ile ‘kalbini kalbime’ istiyorum.

Bil ki, gittiğinde omurga kemiğim düşüverdi yere, yine de bir ağaç gibi yüzümü kaldırarak yaşadım evrende. Gözlerim senle gitti, nereye baksam üşüdü bakışlarım. Sesini duymak için eğildim toprağa, ağlaşan çiçekler yoldaş oldu canıma. Gitmenle yıldızların düşmesi bir oldu, açmadı menekşeler, kokmadı karanfiller. Gittiğinde düştüm, üstüm başım yalnızlığa bulandı, temizlemeye kalmadı mecalim. Gittin ya gülüm, işte budur ölümüm.

Bilinmesin âlemde bizim hikâyemiz. Mecnun’dan Leyla’dan, Aslı’dan Kerem’den, Ferhat’tan Şirin’den hevesini alsın ayrılık vurgunu âşıklar.

Biliyorum sen yanı başımda bir yerde. Aynı yöne bakıyor gözlerimiz, aynı şarkıyı dinliyoruz. Beraber acıkıyoruz, beraber doyuyoruz gülümsemelere. Bir çocuk sevdiğimizde yan yanayız, deniz kenarlarında el ele. Kuşlar üzerimizden uçuyor. Toprak ayağımızın altında. Sen yanı başımdasın biliyorum. Bilmediğim tek şey var: Ne taraftasın, hangi tarafımda?

Birbirimizi hiç dinlemiyoruz. Kulaklarımızda görünmez bir kulaklık var ve karmaşanın müziği çalıyor fonda. Seslerimizi birbirimize ulaştıramıyoruz. Seviyorum demekten bile aciziz. Kırdık mı fay hatları geçiyor kalbimizden. Üzüldük mü sabrı unutuyoruz. Oysaki aşk da bir imtihan. Ve kazananlar sabredip birbiriyle konuşmayı becerebilenlerdir ancak!

Güzel bir gün için 3 şey lazım. Sen, ben, bir de biraz güneş.

Hayatta ne varsa tanımlayabilirim. Seni özlemeyi hariç.

Kalbim selam söylüyor sana. Unutmasın beni diyor. ‘En sevdiği şarkıyı mırıldanırken, çimenlere uzanıp yıldızları seyrederken, kız kulesinde çay içerken unutmasın beni’ diyor.’Unutmasın beni ve çok sevsin’ diyor. Biliyorsun elçiye zeval olmaz. Ben çekiliyorum zaten aradan. Buyur kalbim ne yaparsan yap.

Kalbim selam söylüyor sana. Unutmasın beni diyor.’En sevdiği şarkıyı mırıldanırken, çimenlere uzanıp yıldızları seyrederken, kız kulesinde çay içerken unutmasın beni’ diyor.’Unutmasın beni ve çok sevsin’ diyor. Biliyorsun elçiye zeval olmaz. Ben çekiliyorum zaten aradan. Buyur kalbim ne yaparsan yap.

Kalbimin sana selamı var.

Hüzün ülkesidir kardeşim bizim doğduğumuz topraklar. Anamızın ak sütü kadar helaldir bize acılar.

İşte ben şimdi sözlüklerde olmadığından çok kelimelerde geliyorum sana. Ayrılığın hiçbir hikâyede yazmayan acısıyla… Hasretinle… Bu şehrin yani İstanbul’un kaç tepesinde seni aradım bilir misin? Kaç yokuşunu tırmandım. Kaç şarkısına tutuldum. Ne sen vardın, ne de sesin. Bütün bunları olmamış sanma. Tüm kutsal kitaplara yemin ederim. Yalanım varsa çarpsın ekmek beni. Çarpsın ve darmadağın olmuş halimle oynaşsın çocuklar tenha sokaklarda. Taşlasınlar, kovalasınlar, tükürsünler ve gülüşsünler perişan halime. Öyle bile olsam gel ve bir köşe başında titrek ellerimle ve korkak gözlerimle ağlaşırken çocukları üzdüğüme, bir defacık bile olsa öp beni. Öp ve beni uyandır dünyanın tüm kâbuslarından.

Kalbini aldım, başucuma koydum. Dinledim uzun uzun. Leyla’dan beridir söylenen bir mısra atıp duruyor içinde. Aşk, aşk, aşk.

Kalman acı veriyorsa eğer, beni de al öyle git. Gideriz ardımıza bakmadan ve soru sormadan. Kaybolursak kaybolalım aşkın yollarında, boş ver.

Neredesin, hangi iklimdesin? Hangi rüzgârlarda uçuşuyor saçların, hangi denizlerde ıslanıyor ayakların? Hangi yollar sana çıkıyor? Sen, yalnızlığımın ikiz kardeşi. Ey hasretim ey kalp yangınlarım. Ardım sıra toprağa karışan gözyaşlarım. İçimde yanıp tutuşan gönül ormanlarım. Kuruyup çöle dönmüş göz pınarlarım. Söyleyemeyen dillerim, susamayan hıçkırıklarım, takati kalmamış halim. Ya gel yalnızlığımı alıp götür burulardan, ya da gel beni al götür buralardan. Sensizlik yalnızlık, yalnızlık sensizlik. Sensizlik, sensizlik, sensizlik.

Sen beni sevdin ya, Allah senden razı olsun.

Sen penceremsin benim, gökyüzünün sende seyrederim.Kapımsın, eşiğinden girerim tüm güzelliklere.Şarkımsın, dilimde zikir gibi söylediğim.Ah, sen olmasan ben öksüz bir lavanta çiçeği gibiyim.Kokusunu kaybetmiş.

Seni, anamdan emdiğim süt burnumdan gelene kadar sevesim var!

Kendime iyi bakamam sen yoksan. En kısa zamanda görüşecek bir adam kalmaz geriye… Sen yoksan Allah’a emanet olamam. Bir mezar paklar beni. Gitme. Uzun bir şarkı söyleriz. Bakışırız. El ele tutuşuruz sahilde.’Canı çıksın’ ayrılığın deyip güleriz. Gitme. Sabahları birbirimizi öperek uyandırırız hem.
Merhaba olsun sana. Yanaklarına, dudaklarına. Bukle bukle saçlarına merhaba olsun. Gözlerine, gamzelerine. Mis gibi kokuna merhaba. Hoş geldin. Buyur gel gönlümün baş köşesine. Nice zamandır beklemekteydim. Ne iyi ettin de geldin.

Senin gelişin yağmura benzer. Mis gibi bir toprak kokusu dolar içime. Billur bulutlar dolaşır gökyüzünde. Bir asude nefes değer yüzüme. Senin gelişin bir çiçeğin açışına benzer. Hayret verici bir güzellik kaplar içimi. Kelimeler kelebekler gibi renklenir. Alabildiğince huzur verir bakışların. Senin gelişin bir bebeğin gülümsemesine benzer. Ne kadar da masum, ne kadar da içtendir. Saf ve temiz duyguların bir çağlayan gibi çağıldamasıdır senin gelişin. Özledim seni. Gel.

Sevdiğim: Sen kazılacak dağlar var dedin de, ben ‘Ferhat değilim’ mi dedim. Sen yatacak zindanlar var dedin de, ben ‘Yusuf değilim’ mi dedim. Sen yanacak ateşler var dedin de, ben ‘Kerem değilim’ mi dedim. Sen kaybolacak çöller var dedin de, ben ‘Mecnun değilim’ mi dedim. Ben ki zaten: Gözlerinin kuyusuna atıldım. Dudaklarının ateşinde yandım. Hasretinin dağını aştım. Ayrılığının çölünde kavruldum. İşte geldim yanı başına. Gönül kapını açsana.

Sevgilim kaçıp gelsen diyorum. Babanlara görünmeden. Bohçana gülücükler doldur gel. İstemem çeyiz meyiz zaten.

Sevgilim… Kuşlar geldiler uzak iklimlerden, sen gelmedin. Baharı, yazı yolcu etti sonbahar, vurdu kapıma, sen gelmedin. Şarkılar söylendi, sabah oldu, güneş doğdu, sen gelmedin. Elim varmaz, dilim söylemez oldu, sen gelmedin. Yine de kalbim gönül koymadı sana. Bekleyip duruyor hasret evinin balkonunda. Gelirsen kırmızı halı niyetine gözyaşlarını serecek yoluna. Gelirsen gülecek bütün yetim ve öksüzleri dünyanın. Gelirsen güz gülleri açacak. Gelirsen güle döneceğim. Gelirsen yağmur olacağım. Gelirsen…

Uzun bir nehirdir yaşamak sevgili dostum. Hatırlamak unutmak gülmek ağlamak. Kaybetmek kazanmak yenmek yenilmek. Altta kalmak üste çıkmak ve zaferler yaşamak.

Vasiyetimdir: Ölünce gözlerine gömsünler beni.

Senin adın yok benim için. Ben neyi görsem senin adın o oluyor. Mesela sen bazen sardunya oluyorsun, eski bir evin penceresinden sarkan. Ya da bir incir kuşu seher vakti kanat çırpmaya başlayan. Hem sen bazen de bir çocuk gülüşüsün, gülümseyen çocukların yanaklarına konan. Bazen seni bir buluta benzetiyorum, ejderha mı desem, kılıç sallayan bir asker mi. Adın yok işte senin. Gözyaşısın, hasret gelip boynuma çöreklendiğinde.adem ozbay guzel siir sozleri

Yalnızlık sensizliktir. Sensizlik derin bir suskunluktur. Yıldızları susmasıdır, kuşların susması, kalbin susmasıdır. Sanma ki sen yokken kalbim bir işe yaradı, ne yağmur yağdı, ne şarkılar söylendi. Sen yokken burası bir elem bir hasret bir ıstırap diyarı. Sensizliği yazamaz hiçbir sözlük, söyleyemez hiçbir dudak, anlayamaz hiçbir kalp.

4.14/5 (22)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.