59 Saniye Azıcık Düşünün Çok Şeyi Değiştirin-Richard Wiseman

Richard Wiseman’ın 59 Saniye Azıcık Düşünün Çok Şeyi Değiştirin Kitabını Oku, Richard Wiseman’ın 59 Saniye Azıcık Düşünün Çok Şeyi Değiştirin Kitabının Konusu, Richard Wiseman’ın 59 Saniye Azıcık Düşünün Çok Şeyi Değiştirin Kitabının Özeti, Richard Wiseman’ın 59 Saniye Azıcık Düşünün Çok Şeyi Değiştirin Kitabından Sözler.

Richard Wiseman’ın 59 Saniye Azıcık Düşünün Çok Şeyi Değiştirin kitabından alıntılar:

Gözlerinizi kapayın ve yeni sizi hayal edin.

Dünyada cenneti yaşayabileceğinize dair hayaller âlemine dalmak sizi gülümsetse de rüyalarınızı gerçeğe dönüştürmede pek bir fayda sağlamayacaktır.

Yastıkları yumruklamak ya da çığlık çığlığa bağırmak öfke ve stres düzeylerinizi azaltmak yerine daha da artırabilir.

Bir de şu kötü şöhretli “Yale Hedef Çalışması”ndan söz etmeliyiz. Kimi yazarlara göre, 1953 yılında bir grup araştırmacı Yale’in o yılki mezunlarından hayatta ulaşmak istedikleri belirli hedefleri yazmalarını istemiştir. Yirmi yıl sonra araştırmacılar, belirli hedefleri olan yüzde 3′lük kesimin geriye kalan yüzde 97′lik kesimin sahip olduğundan daha fazla kişisel refaha kavuştuğunu ortaya koymuştur. Bu harika bir hikâyedir ve hedef belirlemenin gücünü göstermek üzere kişisel gelişim kitaplarında ve seminerlerinde sıkça kullanılır. Öte yandan, yalnızca küçük bir sorun vardır: Anlaşılan o ki, bu deney hiç yapılmamıştır. 2007 yılında, Fast Company dergisi yazarlarından Lawrence Tabak, bu çalışma üzerine bir yazı kaleme almak istemiştir. Tabak, çalışmaya atıfta bulunan yazarlarla, Yale Üniversitesi 1953 mezunları sekreteriyle ve çalışmanın gerçekten yapılıp yapılmadığını bulmaya çalışan diğer araştırmacılarla temas kurmuştur. Ancak hiç kimse çalışmanın gerçekten yapılmış olduğuna dair herhangi bir kanıt ortaya koyamadığından, Tabak bunun bir şehir efsanesinden ibaret olduğu sonucuna varmıştır. Meğer kişisel gelişim guruları doğruluğundan emin olmadıkları bir çalışmadan yıllardır memnuniyetle yararlanmaktaymışlar.59 saniye azicik dusunun richard wiseman

Eğitimlerde zaman doldurmak için anlatılan çok eski bir hikâye vardır. Bir adam bozulan buhar kazanını tamir etmeye çalışmaktadır. Aylarca uğraşır durur fakat kazanı hiçbir şekilde onaramaz. Nihayet pes eder ve işin uzmanını çağırmaya karar verir. Mühendis gelir, kazanın yan tarafına hafifçe vurur ve yeniden çalışmasını sağlar. Mühendis işinin karşılığı olan ücreti istediğinde ise, adam ona çok daha azını vermesi gerektiğini, çünkü tamiratın birkaç saniyeden fazla sürmediğini söyler. Mühendis, istediği ücretin kazana vurmakla harcadığı zamanın değil, tam olarak nereye vurması gerektiğini öğrenmesi için emek verdiği onca yıllık deneyimin karşılığı olduğunu söyler.

3.6/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺