22/11/63-Stephen King

Dünyaca Ünlü Gerilim ve Korku Romanları Yazarı Stephen King’den Gizem, Bilim Kurgu, Macera Tarzında Bir Roman 22/11/63

22 Kasım 1963 Türkçe olarak 22/11/63 ya da orijinal ismi İngilizce olarak 11/22/63

Amerikalı yazar Stephen King’in 22/11/63 romanı ilk kez İngilizce olarak 8 Kasım 2011 yılında yayımlandı. Stephen King’in 22/11/63 romanının orijinal İngilizce baskısı 849 sayfadan oluşmaktadır.

Stephen King’in dünyaca ünlü romanı 22/11/63 Türkiye’de Altın Kitaplar tarafından 2012 yılında Türkçe olarak yayımlanmıştır.

Amerikalı korku, gerilim, macera, bilim kurgu hikaye ve roman yazarı Stephen King’in özgün adı 11/22/63 olan 22/11/63 romanının Türkiye’de Altın Kitaplar’dan çıkan Türkçe çevirisini Zeynep Heyzen Ateş yapmıştır.

Zeynep Heyzen Ateş’in Türkçe çevirisini yaptığı Stephen King’in 22/11/63 romanının sayfa sayısı 816’dır.

22 Kasım 1963’te, Dallas’ta üç el silah sesi duyuldu, Başkan Kennedy öldü ve dünya tarihi değişti. Peki, bütün bunları değiştirme şansınız olsaydı? Kendi kuşağının sosyal, kültürel ve politik meselelerini sindirmiş bir yazar olan Stephen King, bu mükemmel kurgulanmış gövde gösterisinde okuyucuları geçmişe uzanan inanılmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

Her şey Maine’deki Lisbon Falls kasabasında yaşayan ve fazladan iki kuruş kazanmak için sınavlara hazırlık derslerine giren 35 yaşındaki İngilizce öğretmeni Jake Epping’le başlıyor. Öğrencilerinden kompozisyon ödevi olarak hayatlarını değiştiren bir olayı yazmalarını isteyen Epping, nefesini kesen bir ödevle karşılaşıyor: Harry Dunning’in babasının elli yıl önce eline çekici alıp ailesini katlettiği gecenin tüyler ürpertici hikâyesi. O kompozisyonu okuduğu an, Jake için bir dönüm noktası. Tıpkı 1963’ün ABD tarihi için bir dönüm noktası olması gibi… Kısa süre sonra kasabadaki lokantanın sahibi ve Jake’in arkadaşı olan Al, ona bir sır veriyor: Deposu, aslında geçmişe, 1958’deki belirli bir güne açılan bir geçit. Ve Al, Jake’ten saplantı haline getirdiği görevi devralmasını, Kennedy suikastını engellemesini istiyor. Böylece Jake, George Amberson olarak Ike, JFK ve Elvis’in, büyük Amerikan arabalarının ve fiyonklu çorapların dünyasında, herkesin her yerde sigara içtiği bir Amerika’da yeni bir hayata başlıyor. Maine’deki Dunning ailesinin yaşadığı boğucu Derry şehrinden, Jake’in hayatının aşkıyla karşılaştığı Teksas’taki sevgi dolu Jodie kasabasına, Lee Harvey Oswald’a ve Dallas’a uzanan bu romanda; geçmiş, geçmiş olmaktan çıkıp gerilim ve heyecan dozu yüksek bir maceraya dönüşüyor.

Zamanda yolculuk hiç bu kadar inandırıcı ve bu kadar ürkütücü olmamıştı!

Stephen King’in 22/11/63 kitabı; Tarihin Akışını Değiştiren Anlar, Hademenin Babası, Geçmişte Yaşama, Sadie ve General, 22.11.63, Yeşilk Kart Adam olmak üzere altı bölümden oluşmaktadır.

Stephen King’in 22/11/63 kitabı ayrıca aynı adla yani 11.22.63 ismi ile 2016 yılında dizi olarak uyarlanmıştır.

Stephen King’in 22/11/63 kitabından alıntılar:

Hiçbir zaman kolay ağlayan erkeklerden olmadım.

Kim hayatını değiştirecek bir anın yaklaştığını önceden kestirebilir ki?

Yetişkinleri eğitmenin zor bir iş olmasının nedeni, bir süre sonra onlara bir şeyler öğretirken dudaklarınızdan çok, kırmızı kaleminizi kullanmaya başlamanızdı.

Bir dansı bir kere yaparsanız tarih olur; ikinci kez yaparsanız hata.

22 11 63 Stephen KingEv, ayın yükselişini ve uyuyan toprakları seyretmek istediğinizde, manzarayı paylaşmak için yanınıza çağırabileceğiniz birine sahip olmaktır. Ev başkalarıyla dans ettiğiniz yerdir. Ve dans etmek hayattır.

Bana gelince, keşke eski eşim Christy Epping haklı olsaydı, diye düşünüyorum. Keşke onun dediği gibi bir duygu özürlü biri olsaydım. Çünkü sonrasında yaşanan her şey, bütün korkunç olaylar, o gözyaşlarından doğdu.

Kim hayatını değiştirecek bir anın yaklaştığını önceden kestirebilir ki?

3.97/5 (38)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺